ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ:

ЩО ТАКЕ “ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ” 

«Зелений тариф» – це спеціальні фінансові умови, що дозволяють приватним домогосподарствам або підприємствам ставати учасниками національного Енергоринку і не тільки споживати, але і продавати електроенергію державі, подаючи  її в центральну електромережу. Тобто, усі надлишки згенерованої електроенергії виробленої домашніми або промисловими об'єктами  за допомогою СОНЦЯ чи ВІТРУ  можна продавати державі за спеціальним “ЗЕЛЕНИМ ТАРИФОМ, та отримувати за це законну оплату. 

Яку максимальну потужність СЕС можна встановити для Дому чи на підприємстві? 

Для домашніх домогосподарств в 2020 році дозволена максимальна встановлювальна потужність СЕС - 30 кВт. Розміщення дозволяється на грунт, покрівлю або ж фасад будівлі.

Для Юридичних осіб немає обмежень в потужності щодо встановлення СЕС.

Скільки держава платить за згенеровану електроенергію по “ЗЕЛЕНОМУ ТАРИФУ” для домашніх домогосподарств?

Розмір  «зелених» тарифів на електричну енергію, вироблену генеруючими установками приватних домогосподарств введених в експлуатацію з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року – 460,43 коп/кВт·год (без ПДВ).  Деталі за посиланням : http://www.nerc.gov.ua/?id=50515

Скільки можна заробити встановивши домашню СЕС в 2020 році

Встановлення домашніх СЕС вже давно працює як додатковий офіційний заробіток для власників домогосподарств. Щоб орієнтовно порахувати прибуток який Ви отримаєте встановивши власну СЕС, необхідно провести досить не складні розрахунки. А саме : Річний прибуток становитиме = Річна генерація - Власне споживання х ТАРИФ - податок. Тобто взявши до уваги генерацію за рік (діючий об'єкт)  можна порахувати вартість згенерованої енергії. 38078 кВт х 4,6043 = 175322,54 грн. Віднявши податок з доходу Фізичних Осіб (ПДФО) 18% та Військовий збір 1,5% отримаємо  141134,64 грн чистого прибутку. Це і становить  Ваш орієнтовний прибуток. Дані розрахунку є орієнтовними та залежать від курсу валюти та генерації станції.

Чи потрібно бути Підприємцем щоб встановити Домашню СЕС?

Для встановлення у Вашому домогосподарстві власної СЕС не потрібно бути підприємцем чи реєструвати підприємця (ФОП). Домашні СЕС реєструються та вводяться в експлуатацію згідно чинного законодавства за наявності : 

1) Приватного домогосподарства (наявність адреси);  2) Житловий будинок повинен бути введений в експлуатацію; 3) Наявність документів на право власності на будинок (чи його частину). Договір на купівлю електроенергії по “ЗЕЛЕНОМУ ТАРИФУ” укладається між фізичною особою (власником домогосподарства) та організацією що відповідальна за енергопостачання  у регіоні (зазвичай місцеві РЕС. РЕМ….)

Яка правильна послідовність дій для встановлення домашньої СЕС ?

Отже, зваживши всі ЗА та ПРОТИ, та прийнявши рішення по встановлення власної СЕС, варто правильно підійти до реалізації цього проекту в цілому, розділивши його на певні етапи. На сам перед потрібно розділити питання ПІДГОТОВКИ НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ  та ФІЗИЧНОГО ВСТАНОВЛЕННЯ ОБЛАДНАННЯ для СЕС. Отже радимо Вам слідувати наступній послідовності дій :

Визначитись із бажаною потужністю СЕС. Саме на цьому  етапі дуже важливо сформувати повноцінне кінцеве рішення Вашого проекту. Навіть, якщо його реалізація буде відбуватись в декілька етапів, важливо “БАЧИТИ”  кінцевий результат із повною специфікацією необхідного обладнання. Тому рекомендуємо планування СЕС на грунт чи покрівлю обов'язково проводити із досвідченим інженером в даній галузі. Адже саме інженер, зможе вислухати всі Ваші побажання враховуючи технічні характеристики різноманітного обладнання - запропонувати  Вам найкраще технічне рішення для Вашого проекту. Це дозволить Вам отримати в подальшому максимальну генерацію та бездоганну роботу Вашої СЕС. Адже на даний час, існує багато різних варіантів встановлення СЕС. Кожний з них має свої пріоритети. Тому саме досвідчений спеціаліст зможе Вам запропонувати найкраще рішення, що пасуватиме для Вашого проекту.

Збільшення потужності підведеної до Вашого будинку. Отже, оприділившись із бажаною потужністю Вашої СЕС варто зайнятись підготовкою необхідної документації. Тут може бути 2 варіанти. 

ВАРІАНТ №1 - До будинку вже є підведене електропостачання.

Для початку перечитайте діючий договір по електропостачанню з (РЕС, чи РЕМ) що у Вас вже є укладений (якщо такий є..), та визначіть яка вже потужність (вказується в кВт) у Вас є вже підведена до будинку по договору. Наприклад, якщо у Вас по договору електропостачання заведена потужність становить 10 кВт (дана потужність обов'язково вказана в договорі електропостачання), а Ви бажаєте встановити СЕС на 30 кВт, то Вам необхідно звернутись в організацію з ким укладено договір, для збільшення потужності до 30 кВт. Тобто необхідно зернутись в  місцевий РЕС для збільшення потужності. Дальше процес наступний: Написавши заяву, Ви отримаєте ТЕХНІЧНІ УМОВИ та рахунок на оплату робіт по збільшенню потужності.

Яка перевага встановлення СЕС для для власних потреб для Юридичних Осіб ?

Підприємства любої форми власності, фермерські господарства, фабрики, заводи, торгові комплекси чи логістичні центри, та будь які інші можуть встановити власну СЕС для забезпечення своїх потреб в електроенергії. На це зазвичай   не потрібно жодних дозвільних документів чи погоджень. Таким чином, встановивши  1 раз власну СЕС, Ваша компанія більше не буде сплачувати «величезні»  рахунку на користь поставщика електроенергії, та матиме змогу заощадити колосальні суми за рахунок власної генерації електроенергії. Це особливо актуально для підприємств із великим енергоспоживанням. Окупність подібних капіталовкладень становить в середньому 3-4 року. Тобто, разово інвестувавши кошти на встановлення власної СЕС (Сонячної Електро Станція), Ви отримаєте повну енергонезалежність та зможете заощадити колосальні кошти в майбутньому. При чому, вартість електроенергії  щороку збільшується

 

Сонячна енергетика в Україні переживає справжній бум. Станом на кінець 2019 року понад 15 тисяч домогосподарств встановили  панелі для отримання екологічної електроенергії. У домашні сонячні електростанції громадяни інвестували 300 млн євро. Найбільше панелей встановили у Дніпропетровській, Тернопільській та Київській областях. Лише у січні-вересні минулого року власникам сонячних електростанцій держава виплатила 10 млрд грн за “зеленим” тарифом.

 

Планувалося, що програма підтримки діятиме до 2030 року.